Mes "Ankstukai", susipažinkime

„Ankstukai“ – pirmasis paramos projektas Lietuvoje, atsigręžęs į anksčiau laiko gimusius kūdikius.

Atėję per anksti, tokie maži, kad telpa delne, jie atsineša į šį pasaulį didžiulį norą gyventi. Tačiau beveik visais atvejais neišnešiotų mažylių gyvybėms gresia pavojus. Mama negali paimti naujagimio ant rankų, jis pats dar net nekvėpuoja, nevalgo, tik guli inkubatoriuje ir su gydytojų pagalba kovoja už savo gyvybę. Nors ypatingos tėvų ir medikų priežiūros dėka ankstukai gali pasivyti savo bendraamžius, tam reikalingas ir jūsų palaikymas.

Finansinė pagalba yra būtina, kad neišnešiotas naujagimis išmoktų kvėpuoti, priaugtų gramą ir ūgtelėtų milimetrą, o šilti linkėjimai ankstukams padeda susidoroti su šiais iššūkiais dar greičiau.Paramos projektas „Ankstukai“ siekia užtikrinti visapusišką paramą mažyliams ir jų tėveliams, suteikiant reikalingą medicininę įrangą, paramą daiktais, psichologo pagalbą, būtiną žinoti informaciją ir kt.

15 mln.
Neišnešiotų
naujagimių
kasmet ateina
į pasaulį.
Kas 10-tas
kūdikis gimsta
neišnešiotas.
Apie 2000
jų gimsta
Lietuvoje.
Tik 50-60%
naujagimių, gimusių
nuo 500 g iki 1,5 kg
išgyvena.

Kasmet Lietuvoje gimsta apie 2000 ankstukų Mažiau nei 1 kg sveriančių ankstukų išgyvenimo rodiklis Lietuvoje pakilo nuo 12% iki 57% 1-1,5 kg sveriančių ankstukų išgyvenimo rodiklis Lietuvoje pakilo nuo 43% iki 97% Pasaulyje kas 10-tas kūdikis gimsta neišnešiotas

Šiuo metu labiausiai lėšų reikia šiems projektams

1MEDICININĖS ĮRANGOS ATNAUJINIMAS

Lietuvos neonatologijos centruose esanti įranga padeda neišnešiotiems kūdikiams išgyventi. Ankstukams reikia išmokti verkti, kvėpuoti, žįsti, reguliuoti šilumą, kad galėtų regėti spalvotą pasaulį ir sveikai vystytis, tam reikalinga speciali medicininė įranga.


2PIENO BANKO KLAIPĖDOJE ĮKŪRIMUI

Kuris atvertų duris tam, kad kiekvienas surinkto motinos pieno lašas prisidėtų išsaugant trapią mažylio gyvybę.


3ANKSTUKŲ ŠEIMOS KRAITELIS“ UŽTIKRINIMUI

Šis kruopščiai atrinktas šeimos kraitelis yra labai svarbi pagalba šeimoms, kurių vaikelis į pasaulį atkeliauja neplanuotai, anksčiau laiko. Šiame rinkinyje ankstuko šeima ras informacinę knygą tėvams „Ankstukas“, sauskelnių ankstukams pakuotę, specialiai pasiūtą rūbelį bei kepuraitę, pledą bei kitas priemones, kurios pravers pirmomis dienomis ir vėliau.


4PAGALBOS CENTRO STEIGIMUI

Mūsų siekiamybė - edukacinis centras, kur būtų teikiama psichologinė, emocinė pagalba, organizuojami edukaciniai užsiėmimai vaikams, tėvams, medikams bei globėjams.


5MOKOMOSIOS PROGRAMOS SUKŪRIMUI

Mokomosios programos sukūrimas padės neišnešiotų naujagimių susilaukiausioms šeimoms, kur bus teikiama visa reikalinga informacija apie tinkamą neišnešiotų naujagimių priežiūrą, maitinimą, fiziologinių ypatybių vystymą, vaiko fizinės bei psichinės sveikatos raidą, neišnešiotų naujagimių reabilitaciją. Mokomoji platforma bus pasiekiama neišnešioto naujagimio šeimoms Lietuvos ligoninėse ir grįžus namo.


6EDUKACINEI PIRMOSIOS PAGALBOS PLATFORMAI
Edukacinei pirmosios pagalbos platformai, būsimiems ir esamiems medikams (ypač svarbu regionuose)

Informacinė ir edukacinė medžiaga platformoje būtų pateikiama atrinktų geriausių specialistų tekstų, video, webinarų formatu ir prieinama kiekvienam, bet kuriuo paros metu, kas užtikrintų mažesnius žmogiškuosius resursus, tačiau nesumažintų teikiamos paslaugos kokybės. Šių vaikų sekimo sistema ypatingai svarbi ir regionuose, todėl ši platforma suteiks kvalifikuotą, atnaujintą informaciją ir būsimiems bei esamiems medicinos darbuotojams ir regiono ligoninėse.


7ANKSTUKŲ ISTORIJŲ KNYGAI

Ankstuko gimimas šeimai yra didžiulis stresas, diena iš dienos reikalaujantis daug jėgų tikėti, viltis, kad vaikelis išgyvens ir užaugs sveikas ir stiprus. Stiprybės šeimai suteikia to paties likimo šeimų istorijos. Kuomet matai paaugusį ankstuką, svėrusį 500 gramus, žiūrintį į akis, bešypsantį ir galintį apkabinti mamą, kuomet suaugusi ankstukė atskleidžia savo talentą baleto scenoje. Knyga "Ankstuko istorijos" - tai viltį suteikiančios ypatingos istorijos, nuo vyriausių ankstukų iki mažiausio svorio gimusių, ypatingus poreikius turinčių ir savo gyvenimus pašventusių ankstukų gyvybių gelbėjimui.


8KNYGAI, SKIRTAI NAUJAGIMIO NETEKUSIOMS ŠEIMOMS

Tai knyga, kurioje tėvai dalinasi savo išgyvenimais. Jie kupini atvirumo ir tikėjimo, kad dalinimasis skaudžiausiais gyvenimo momentais yra didelė savipagalba to paties likimo tėvams. Tokiu būdu skatiname atsiverti ir išgyventi tai, kas skirta su meile priėmimu ir dėkingumu. Naujagimių netekę tėvai randa save kitoje istorijoje ir tai yra didžiulė atspirtis sunkiausiomis akimirkomis. Suvokimas, kad aš esu ne viena, kad tai, kas vyksta yra priimama aplinkos ir suteikiamas palaikymas - gelbsti, ne tik tuo momentu, bet ir toliau, kuomet tęsiamas gyvenimas atsisveikinus su savo meilės vaisiumi.


Didieji geradariai

Partneris

Geradariai

Draugai