Ką mes veikiame?

Šeštus metus mažiausi Lietuvos kūdikiai yra globojami ne tik tėvų meilės ir profesionalių medikų rūpesčio, bet ir pirmojo tokio šalyje bei Europoje vykstančio projekto „Ankstukai“. Iniciatyva buria stiprią geradarių bendruomenę ir nuolat siekia ankstukams gyvybiškai svarbių tikslų.

Penkių projekto etapų metu surinkti 173 200 eurų: 2014 m - 24 600 eurų, 2015 m. - 42 000 eurų, 2016 m. - 32 000 eurų, 2017 m. - 42 000 eurų, 2018 m. - 32 600 eurų, jau virsta prasmingais darbais. Asociacija „Neišnešiotukas“ kartu su savo bendruomenės nariais ir profesionalių medikų bei visų gerų žmonių pagalba, jau įgyvendina bei artimiausiu metu planuoja įgyvendinti šiuos paramos projekto tikslus:

Medicininės įrangos atnaujinimas

1 Gyvybiškai svarbus inventorius Šiaulių ligoninės Motinos ir vaiko klinikai.
Įgyvendinimui skirta
17 908,00 Eur

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Naujagimių ir naujagimių intensyvios terapijos skyriui padovanotas dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas, skirtas transportiniam inkubatoriui naujagimių reanimobilyje. Kelionės metu visiems naujagimiams turi būti užtikrintas kvėpavimo funkcijos palaikymas. Šis aparatas padės neišnešiotiems ir sergantiems naujagimiams saugiai pervažiuoti iš Mažeikių į Šiaulius. Taip pat užtikrins neišnešiotų ir sergančių naujagimių kvėpavimo funkcijos palaikymą bei palengvins jų kelionę į perinatalinius centrus Kaune ir Vilniuje, kur jie toliau galės sveikti ir augti. Tai specialiai naujagimiams skirta medicininė aparatūra reikalinga reanimobilyje, kuri kelionės metu leidžia suteikti kvėpuojamąją terapiją. Aparatas svarbus ne tik dirbtinės plaučių ventiliacijos užtikrinimui, bet taip pat palaiko naujagimiams svarbų nuolatinį teigiamą slėgį kvėpavimo takuose, šilto ir sudrėkinto deguonies tiekimą, bei užtikrina neišnešioto naujagimio kvėpavimą jam nustojus kvėpuoti.


2 Neinvazyvaus dirbtinio kvėpavimo aparatas „MEDIN CNO“
Įgyvendinimui skirta
20 274,00 Eur

Projekto draugų dėka Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės Naujagimių intensyviosios terapijos skyriui padovanotas pirmas Lietuvoje naujagimių neinvazyvaus dirbtinio kvėpavimo aparatas. „MEDIN CNO“ – viena iš moderniausių technologijų, palengvinančių labai mažos kūno masės naujagimių išgyvenimo galimybes ir greitesnį jų kvėpuojamosios funkcijos subrendimą. Pereinamuoju laikotarpiu, kuomet ankstuko kvėpavimo nebepalaiko dirbtinės sistemos ir anksčiau laiko gimęs kūdikis yra pratinamas savarankiškai kvėpuoti, pažangi medicininė įranga palaiko nuolatinį teigiamą slėgį kvėpavimo takuose, gali užtikrinti neinvazyvų pagalbinį kvėpavimą iš anksto nustatytu dažniu arba naujagimiui nustojus kvėpuoti. Ankstukų slaugymo medicininės įrangos atnaujinimui buvo skirti 10 137 Eur (35 000 Lt.). Po antrojo Ankstukų paramos etapo buvo nupirktas antras toks aparatas už 10 137 Eur (35 000 Lt.).

Skaityti straipsnį lrytas.lt


3 Monitorius SenTec SDMS su priedais
Įgyvendinimui skirta
18 133,50 Eur

Ventiliuojant sergantį naujagimį labai svarbi nuolatinė stebėsena. Šis monitorius be jokių invazinių procedūrų realiuoju laiku matuoja anglies dvideginio (PCO2) koncentraciją kraujyje, deguonies koncentraciją (SpO2), širdies susitraukimo dažnį. Pažangus daviklis leidžia matuoti net ir mažylio deguonies (PO2) koncentraciją kraujyje.


4Deguonies terapijos sistema MR850
Įgyvendinimui skirta
15 746,94 Eur

Aukštos kokybės produktas – CPAP sistemą MR850 ir jiems tinkantis aukštos tėkmės kvėpavimo rinkiniai. Tai labai šiuolaikiškas deguonies terapijos metodas, kuris leidžia naujagimiams jaustis patogiau gydymo metu, turi gerą gydomąjį efektą, o kas svarbiausia, suteikia daugiau galimybių tėvams dalyvauti naujagimio priežiūroje, su šiomis kaniulėmis naujagimis netgi gali valgyti iš buteliuko ar net iš krūties. Jos nespaudžia naujagimiui nosytes ir aplinkinių veiduko audinių.


5 CO2 monitorius (kapnometras) SDMS SenTec
Įgyvendinimui skirta
12 000,00 Eur

Šis prietaisas - tai pirmasis toks prietaisas, kuris nepertraukiamai, neinvazyniai ir realiuoju laiku ankstukui ar sergančiam naujagimiui matuoja anglies dioksido slėgį, deguonies saturaciją ir pulsą. Šio prietaiso dėka nereikia "badyti" sergančio naujagimio, kaskart imti klaujo mėginių iš venos, reikalingų įvertinti paciento ventiliaciją ir oksigenaciją. Visų šitų parametrų, nuolatinis neinvazinis stebėjimas, yra labai svarbus ventiliuojant naujagimį (prijungus prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato).


6 Inventorius Motinos donorinio pieno bankui Vilniuje
Įgyvendinimui skirta
7 216,5 eur

Neišnešiotiems naujagimiams Motinos pieno donorinis bankas yra pats reikalingiausias, nes mamos, anksčiau laiko susilaukusios naujagimių, patiria stresą ir pieno gamyba ne visada būna sklandi. Geradarių dėka Motinos donorinio pieno bankas aprūpintas dviem elektriniais pientraukiais ir jų priedais, 20 vnt. klasikiniais pientraukiais, motinos pieno buteliukais, pieno saugojimo maišeliais, pieno indelių rinkiniais.


7 Gultukai ir rankovės mažiausiems ankstukams
Įgyvendinimui skirta
3 576,76 Eur

Šios priemonės padeda užtikrinti tinkamą ankstukų ir sergančių naujagimių fizinį bei emocinį vystymąsi. Gultukai ir rankovės sukuria naujagimiui jaukią ir saugią aplinką, apsaugo jautrią mažylio odą ir trapius sąnarius, pagerina miego kokybę ir kitais būdais padeda įveikti neišnešiojimo pasekmes. Šiais spalvingais gultukais ir rankovėmis aprūpiname Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus ligoninių, naujagimių intensyvios terapijos skyrius, kuriose priimami ir slaugomi ankstukai bei sergantys naujagimiai.


8 Skalbimo mašina bei skalbinių džiovintuvas
Įgyvendinimui skirta
1 132,61 Eur

Kauno klinikų Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriui padovanoti skalbimo mašina bei skalbinių džiovintuvas, kad saugiai ir švariai skalbtų pačių mažiausiųjų rūbelius.


9 Čiulptukai neišnešiotiems naujagimiams
Įgyvendinimui skirta
1 067,22 Eur

NUK Čiulptukai neišnešiotiems naujagimiams iki 1750 gramų ir nuo 1750 gramų. 350 vienetų specialių medicininių čiulptukų nupirkta visiems Lietuvos neonatologijos centrams (Kauno, Vilniaus, Klaipėdos). Čiulptukai ligoninėse turėtų būti vienkartiniai, tačiau padėtis neleidžia pirkti jų kiekvienam anksčiau gimusiam naujagimiui. Šio projekto dėka, mes galime aprūpinti čiulptukais pačius mažiausius.

Čiulptukas vaikui suteikia ramybės ir saugumo jausmą. Jis gali nuraminti tada, kai mamos šalia nėra ar ji negali duoti krūties. Čiulptukai naudingi neišnešiotiems kūdikiams, nes padeda vystytis čiulpimo refleksui.


10 Kengūravimo kėdės
Įgyvendinimui skirta
526,50 eur

Kengūravimas – tai būdas grąžinti naujagimiui artumo jausmą padedant jį nuogu kūneliu ant nuogos šeimos nario kūno odos, taip užtikrinant fiziologinį ir psichologinį ryšį bei šilumą. Neišnešiotiems ir mažo svorio naujagimiams sumažėja hospitalinės infekcijos rizika, sunkių ligų ir apatinių kvėpavimo takų ligų tikimybė. Ši padėtis taip pat padidina žindymo trukmę ir pagerina mamos pasitikėjimo ir pasitenkinimo lygį. Geradarių dėka Kauno klinikų Neonatologijos klinika papildyta dar keliomis kengūravimo kėdėmis "Hauck"


11 Ankstuko muliažas
Įgyvendinimui skirta
517,00 Eur

Rankų darbo silikoninis muliažas yra labai tikroviška anksčiau laiko gimusio naujagimio kopija. Jo svoris apie 730 gramų, o ūgis – 35 cm. Muliažas skirtas ekspozicijoms viešose erdvėse (parodoms ir pan.), kurių tikslas supažindinti visuomenę su anksčiau laiko gimusių kūdikių problemomis ir parodyti, kokie jie maži ir pažeidžiami. Šie muliažai naudojami ir ligoninės personalo bei tėvų edukacijai. Tėvams jie padeda lengviau priprasti prie savo vaikelio dydžio, kol jis dar yra inkubatoriuje ir negalima jo paimti ant rankų.


12 Priemonės muzikos terapijai ligoninėje
Įgyvendinimui skirta
189,97 Eur

Muzikos terapijos taikymo tyrimas, kurį atliko Vilniaus universiteto vaikų ligoninės gydytoja neonatologė Rasa Garunkštienė, parodė, kad grojant lopšines inkubatoriuose gulintiems neišnešiotiems naujagimiams, jie greičiau priauga svorio ir mažiau laiko praleidžia ligoninėje. Muzika teigiamai veikia vaikučių fiziologinius rodiklius ir elgesį, skatina čiulpimo refleksą, o tai padeda mažyliams geriau pasisavinti maistą, skatina vystymąsi.
Be to, muzika mažina ir skausmo pojūtį. Pastebėta, kad taikant muzikos terapiją per skausmingas procedūras, pavyzdžiui, kraujo ėmimą, naujagimiai būna ramesni.


13 Prisidedame prie Šeimos kambario įrengimo

Prisidedame prie nauja gimiui ir tėvams draugiškų palatų įrengimo. Šioms palatoms parūpintos specialios kengūravimo kėdės. Kengūravimas - vaikelio laikymas ant mamos arba tėčio krūtinės - formuoja tarpusavio ryšį, skatina mamos pieno laktaciją.

Didieji geradariai

Partneris

Geradariai

Draugai