Ką mes veikiame?

Devintus metus mažiausi Lietuvos kūdikiai yra globojami ne tik tėvų meilės ir profesionalių medikų rūpesčio, bet ir pirmojo tokio šalyje bei Europoje vykstančio projekto „Ankstukai“. Paramą anksčiau laiko gimusiems kūdikiamsir jų šeimoms užtikrinanti iniciatyva, buria stiprią geradarių bendruomenę ir kryptingai siekia ankstukams gyvybiškai svarbių tikslų.

Devynių projekto etapų metu surinkta daugiau nei 300 000 eurų. 2022 m. geradariai ankstukams paaukojo 48 000 eurų, kurie jau virsta prasmingais darbais.

Remiantis LR įstatymais Paramos fondas „Gerų darbų dirbtuvės“ kasmet teikia metinių finansinių ataskaitų rinkinį ir metinį pranešimą už projekto „Ankstukai“ vykdomą veiklą. Su nepriklausomo audito išvada galite susipažinti ČIA.

Pagalba vaikams apima įvairius tikslus ir priemones, padedančias mažyliams augti, vystytis ir stiprėti. Paramos projektas „Ankstukai“ kartu su savo bendruomenės nariais ir profesionalių medikų bei visų gerų žmonių pagalba jau įgyvendina bei artimiausiu metu planuoja įgyvendinti šiuos paramos projekto tikslus:

Medicininės įrangos atnaujinimas

1 Ankstukų jautrią odelę saugantys medicininiai pleistrai
Įgyvendinimui skirta
5 000 Eur

Neišnešioto naujagimio odelė – ypač plona, net permatoma ir ypatingai jautri. Tokiam ankstukui, net rankos prisilietimas gali būti skausmingas. Kasdien ankstukams daroma daug įvairių procedūrų, imamas kraujas, prijungiami įvairūs monitorių davikliai, tam dažniausiai naudojami įprasti pleistrai, skirti naujagimiams, kurie neišnešiotiems naujagimiams sukelia didelį skausmą bei žaloja jų odą. Geradarių dėka, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių bei Klaipėdos ligoninėms buvo nupirkti specialūs medicininiai pleistrai, adaptuoti Ankstukų odelei.


2 Parama Ukrainos ankstukams
Įgyvendinimui skirta
12 000 Eur

Karo akivaizdoje už gyvybę kovojančius ankstukus bei sergančius naujagimius aprūpinome medikamentais, specialiu maisteliu bei kitomis medicininėmis priemonėmis.


3 Fototerapijos aparatai VUL Santaros klinikos naujagimių intensyvios terapijos skyriui
Įgyvendinimui skirta
13 000 Eur

Intensyvia naujagimių geltos forma – hiperbilirubinemija – sergantiems kūdikiams gydyti taikoma fototerapija. Šiam gydymo metodui reikalinga speciali mėlynos spalvos šviesa, generuojama fototerapijos prietaisais. VUL Santaros klinikose naujagimių geltos gydymui iki šiol naudoti specialūs šviestuvai, pastatomi šalia naujagimio arba ant inkubatoriaus. Naujieji fototerapijos prietaisai leidžia taikyti šį gydymą ir mamų prižiūrimiems kūdikiams stacionare. Į naujojo fototerapijos prietaiso minkštąjį dėklą suvystytą naujagimį patogu prižiūrėti nenutraukiant žindymo bei užtikrinant reikiamą aplinką normaliai kūno temperatūrai palaikyti. Tai padeda išvengti naujagimio šeimos gyvenimo ritmo sutrikdymų.


4 Inovatyvus monitorius su hemoglobino kiekio kraujyje matavimu. Santaros klinikų Neonatologijos centrui.
Įgyvendinimui skirta
10 000 Eur

Naujos kartos pulsinis oksimetras leidžia ankstukui ir sergančiam naujagimiui išmatuoti kraujo hemoglobino įsotinimą deguonimi bei nustatyti hemoglobino kiekį kraujyje specialiu davikliu. Ši priemonė apsaugo nuo skausmingo ir dažno kraujo ėmimo. Mažesnis kraujo ėminių skaičius taip pat padeda išvengti kūdikio anemijos ir leidžia nustatyti bei nuolat registruoti kraujo methemoglobino (naujagimiui nuodingos medžiagos) koncentraciją, kuri padeda pritaikyti sergančiam naujagimiui gydymą.


5 Ankstukui Tautvydui padovanotas Pulsoksimetras Nellcor PM10N.
Įgyvendinimui skirta
580.80 Eur

Tautvydas gimė 24 savaičių, sverdamas vos 700 g ramų. Tautvydukui diagnozuota bronchopulmoninė displazija (kvėpavimo nepakankamumas). Mažylis buvo ilgai dirbtinai ventiliuojamas, o į namus su mama pirmąkart grįžo tik po 4,5 ligoninėje praleistų mėnesių. „Nuostabu kai žodžiai tampa darbais! Mūsų mažyliui Tautvydui nupirktas naujas saturacijos matuoklis. Jis gyvybiškai svarbus! Ramios mūsų – tėvų – naktys! Nuoširdus ačiū Astai Spečytei-Radzevičienei, kuri su geriausiais linkėjimais ir dovanom prisistatė tiesiai į namus! Ačiū geradariams!“, – dėkinga ankstuko mama Lina.
Tautvydo istorija:
https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/sveikata/atkaklusis-tautvydas-mazylis-kurio-kova-su-liga-nepalieka-abejingu-1028-1409734


6 Kengūravimo kėdės
Įgyvendinimui skirta
9 430 eur

Kengūravimas – tai būdas grąžinti naujagimiui artumo jausmą padedant jį nuogu kūneliu ant nuogos šeimos nario kūno odos, taip užtikrinant fiziologinį ir psichologinį ryšį bei šilumą. Neišnešiotiems ir mažo svorio naujagimiams sumažėja hospitalinės infekcijos rizika, sunkių ligų ir apatinių kvėpavimo takų ligų tikimybė. Ši padėtis taip pat padidina žindymo trukmę ir pagerina mamos pasitikėjimo ir pasitenkinimo lygį. Geradarių dėka Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ligoninės aprūpintos kengūravimo kėdėmis.


7 Gyvybiškai svarbus inventorius Šiaulių ligoninės Motinos ir vaiko klinikai.
Įgyvendinimui skirta
17 908,00 Eur

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Naujagimių ir naujagimių intensyvios terapijos skyriui padovanotas dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas, skirtas transportiniam inkubatoriui naujagimių reanimobilyje. Kelionės metu visiems naujagimiams turi būti užtikrintas kvėpavimo funkcijos palaikymas. Šis aparatas padės neišnešiotiems ir sergantiems naujagimiams saugiai pervažiuoti iš Mažeikių į Šiaulius. Taip pat užtikrins neišnešiotų ir sergančių naujagimių kvėpavimo funkcijos palaikymą bei palengvins jų kelionę į perinatalinius centrus Kaune ir Vilniuje, kur jie toliau galės sveikti ir augti. Tai specialiai naujagimiams skirta medicininė aparatūra reikalinga reanimobilyje, kuri kelionės metu leidžia suteikti kvėpuojamąją terapiją. Aparatas svarbus ne tik dirbtinės plaučių ventiliacijos užtikrinimui, bet taip pat palaiko naujagimiams svarbų nuolatinį teigiamą slėgį kvėpavimo takuose, šilto ir sudrėkinto deguonies tiekimą, bei užtikrina neišnešioto naujagimio kvėpavimą jam nustojus kvėpuoti.


8Neinvazyvaus dirbtinio kvėpavimo aparatas „MEDIN CNO“
Įgyvendinimui skirta
20 274,00 Eur

Projekto draugų dėka Santaros klinikų Neonatologijos centro Naujagimių intensyviosios terapijos skyriui padovanotas pirmas Lietuvoje naujagimių neinvazyvaus dirbtinio kvėpavimo aparatas. „MEDIN CNO“ – viena iš moderniausių technologijų, palengvinančių labai mažos kūno masės naujagimių išgyvenimo galimybes ir greitesnį jų kvėpuojamosios funkcijos subrendimą. Pereinamuoju laikotarpiu, kuomet ankstuko kvėpavimo nebepalaiko dirbtinės sistemos ir anksčiau laiko gimęs kūdikis yra pratinamas savarankiškai kvėpuoti, pažangi medicininė įranga palaiko nuolatinį teigiamą slėgį kvėpavimo takuose, gali užtikrinti neinvazyvų pagalbinį kvėpavimą iš anksto nustatytu dažniu arba naujagimiui nustojus kvėpuoti. Ankstukų slaugymo medicininės įrangos atnaujinimui buvo skirti 10 137 Eur (35 000 Lt.). Po antrojo Ankstukų paramos etapo buvo nupirktas antras toks aparatas už 10 137 Eur (35 000 Lt.).

Skaityti straipsnį lrytas.lt


9 Monitorius SenTec SDMS su priedais Santaros klinikų Neonatologijos centrui
Įgyvendinimui skirta
18 133,50 Eur

Ventiliuojant sergantį naujagimį labai svarbi nuolatinė stebėsena. Šis monitorius be jokių invazinių procedūrų realiuoju laiku matuoja anglies dvideginio (PCO2) koncentraciją kraujyje, deguonies koncentraciją (SpO2), širdies susitraukimo dažnį. Pažangus daviklis leidžia matuoti net ir mažylio deguonies (PO2) koncentraciją kraujyje.


10Deguonies terapijos sistema MR850 Kauno klinikų Neonatologijos klinikai
Įgyvendinimui skirta
15 746,94 Eur

Aukštos kokybės produktas – CPAP sistemą MR850 ir jiems tinkantis aukštos tėkmės kvėpavimo rinkiniai. Tai labai šiuolaikiškas deguonies terapijos metodas, kuris leidžia naujagimiams jaustis patogiau gydymo metu, turi gerą gydomąjį efektą, o kas svarbiausia, suteikia daugiau galimybių tėvams dalyvauti naujagimio priežiūroje, su šiomis kaniulėmis naujagimis netgi gali valgyti iš buteliuko ar net iš krūties. Jos nespaudžia naujagimiui nosytes ir aplinkinių veiduko audinių.


11 CO2 monitorius (kapnometras) SDMS SenTec Santaros klinikų Neonatologijos centrui
Įgyvendinimui skirta
12 000,00 Eur

Šis prietaisas - tai pirmasis toks prietaisas, kuris nepertraukiamai, neinvazyniai ir realiuoju laiku ankstukui ar sergančiam naujagimiui matuoja anglies dioksido slėgį, deguonies saturaciją ir pulsą. Šio prietaiso dėka nereikia "badyti" sergančio naujagimio, kaskart imti klaujo mėginių iš venos, reikalingų įvertinti paciento ventiliaciją ir oksigenaciją. Visų šitų parametrų, nuolatinis neinvazinis stebėjimas, yra labai svarbus ventiliuojant naujagimį (prijungus prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato).


12 Inventorius Motinos donorinio pieno bankui Santaros klinikų Neonatologijos centrui
Įgyvendinimui skirta
7 216,5 eur

Neišnešiotiems naujagimiams Motinos pieno donorinis bankas yra pats reikalingiausias, nes mamos, anksčiau laiko susilaukusios naujagimių, patiria stresą ir pieno gamyba ne visada būna sklandi. Geradarių dėka Motinos donorinio pieno bankas aprūpintas dviem elektriniais pientraukiais ir jų priedais, 20 vnt. klasikiniais pientraukiais, motinos pieno buteliukais, pieno saugojimo maišeliais, pieno indelių rinkiniais.


13Transportavimo monitoriai Santaros klinikų Ginekologijos ir akušerijos centro Naujagimių skyriui.
Įgyvendinimui skirta
6 000 eur

Neišnešiotiems naujagimiams Motinos pieno donorinis bankas yra pats reikalingiausias, nes mamos, anksčiau laiko susilaukusios naujagimių, patiria stresą ir pieno gamyba ne visada būna sklandi. Geradarių dėka Motinos donorinio pieno bankas aprūpintas dviem elektriniais pientraukiais ir jų priedais, 20 vnt. klasikiniais pientraukiais, motinos pieno buteliukais, pieno saugojimo maišeliais, pieno indelių rinkiniais.


14 Kengūravimo krėslai VU ligoninės Santaros klinikų Neonatologijos centrui.
Įgyvendinimui skirta
2 546,17 Eur

Kengūros metodas arba „oda prie odos kontaktas“ yra unikalus naujagimio ir tėvų bendravimo būdas. Metodas gali būti taikomas sergantiems ar labai mažo svorio neišnešiotiems naujagimiams. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad taip gulintiems naujagimiams stabilizuojasi kvėpavimas ir širdies darbas. Dėl to kengūros metodas pasauliniu mastu pripažintas itin svarbiu sergančio naujagimio slaugos ligoninėje elementu. Kengūravimą atlikti patogiausia tam pritaikytuose krėsluose, kuriuose vienam iš tėvų ant apnuogintos krūtinės guldomas išrengtas naujagimis. Šis kontaktas neabejotinai stiprina naujagimio ir tėvų tarpusavio ryšį, mažina tėvų patiriamą stresą, motinai skatina pieno gamybą. Kengūruoti rekomenduojama kuo dažniau, po vieną–dvi valandas patogiame, padėtį galinčiame keisti krėsle.


TAMPA kengūravimo krėslai yra ergonomiški, jais paprasta ir patogu naudotis keičiant padėtį net su naujagimiu ant krūtinės. Speciali krėslų danga turi baktericidinių savybių, leidžiančių sumažinti hospitalinių infekcijų tikimybę.


15Ankstuko muliažai
Įgyvendinimui skirta
2 500 Eur

Rankų darbo silikoninis muliažas yra labai tikroviška anksčiau laiko gimusio naujagimio kopija. Jo svoris apie 730 gramų, o ūgis – 35 cm. Muliažas skirtas ekspozicijoms viešose erdvėse (parodoms ir pan.), kurių tikslas supažindinti visuomenę su anksčiau laiko gimusių kūdikių problemomis ir parodyti, kokie jie maži ir pažeidžiami. Šie muliažai naudojami ir ligoninės personalo bei tėvų edukacijai. Tėvams jie padeda lengviau priprasti prie savo vaikelio dydžio, kol jis dar yra inkubatoriuje ir negalima jo paimti ant rankų.


16Papildomi Neišnešioto kūdikio modeliai Lietuvos ligoninėms.
Įgyvendinimui skirta
2 500 Eur

Dažnai naujagimio besilaukiančios šeimos nėra girdėjusios apie pernelyg ankstyvą gimdymą, neišnešiotus kūdikius, todėl nėra emociškai pasiruošę šiai situacijai. Įprastai po pernelyg ankstyvo gimdymo, dėl komplikacijų ar kitų sudėtingų indikacijų tėvai negali priglausti ir pamatyti vos gimusio kūdikio. Specialistams sunku teikti psichologinę ar emocinę pagalbą šeimoms, kurios neretai neįsivaizduoja kaip atrodo 600 g ar 1000 g sveriantis vaikelis, negali jo pajausti, paimti į rankas, glausti. Praktika parodė, kad minkštosios technologijos, o taip pat ir pirminis šeimos supažindinimas su natūraliai ir tikroviškai atrodančiu neišnešioto kūdikio modeliu, kurį galima paimti į rankas, pajusti jo svorį, suskaičiuoti pirštelius, sumažina emocinį šoką, nuramina ir palengvina pirmą susitikimą su neišnešiotu kūdikiu. Modelis padeda emocinę bei psichologinę pagalbą teikiančiam specialistui greičiau, efektyviau ir saugiau dirbti su tėvais ir kitais šeimos nariais


17 Gultukai ir rankovės mažiausiems ankstukams
Įgyvendinimui skirta
3 576,76 Eur

Šios priemonės padeda užtikrinti tinkamą ankstukų ir sergančių naujagimių fizinį bei emocinį vystymąsi. Gultukai ir rankovės sukuria naujagimiui jaukią ir saugią aplinką, apsaugo jautrią mažylio odą ir trapius sąnarius, pagerina miego kokybę ir kitais būdais padeda įveikti neišnešiojimo pasekmes. Šiais spalvingais gultukais ir rankovėmis aprūpiname Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus ligoninių, naujagimių intensyvios terapijos skyrius, kuriose priimami ir slaugomi ankstukai bei sergantys naujagimiai.


18 Čiulptukai neišnešiotiems naujagimiams
Įgyvendinimui skirta
1 067,22 Eur

NUK Čiulptukai neišnešiotiems naujagimiams iki 1750 gramų ir nuo 1750 gramų. 350 vienetų specialių medicininių čiulptukų nupirkta visiems Lietuvos neonatologijos centrams (Kauno, Vilniaus, Klaipėdos). Čiulptukai ligoninėse turėtų būti vienkartiniai, tačiau padėtis neleidžia pirkti jų kiekvienam anksčiau gimusiam naujagimiui. Šio projekto dėka, mes galime aprūpinti čiulptukais pačius mažiausius.

Čiulptukas vaikui suteikia ramybės ir saugumo jausmą. Jis gali nuraminti tada, kai mamos šalia nėra ar ji negali duoti krūties. Čiulptukai naudingi neišnešiotiems kūdikiams, nes padeda vystytis čiulpimo refleksui.


19Priemonės muzikos terapijai ligoninėje
Įgyvendinimui skirta
189,97 Eur

Muzikos terapijos taikymo tyrimas, kurį atliko Vilniaus universiteto vaikų ligoninės gydytoja neonatologė Rasa Garunkštienė, parodė, kad grojant lopšines inkubatoriuose gulintiems neišnešiotiems naujagimiams, jie greičiau priauga svorio ir mažiau laiko praleidžia ligoninėje. Muzika teigiamai veikia vaikučių fiziologinius rodiklius ir elgesį, skatina čiulpimo refleksą, o tai padeda mažyliams geriau pasisavinti maistą, skatina vystymąsi.
Be to, muzika mažina ir skausmo pojūtį. Pastebėta, kad taikant muzikos terapiją per skausmingas procedūras, pavyzdžiui, kraujo ėmimą, naujagimiai būna ramesni.


20Skalbimo mašina bei skalbinių džiovintuvas
Įgyvendinimui skirta
1 132,61 Eur

Kauno klinikų Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriui padovanoti skalbimo mašina bei skalbinių džiovintuvas, kad saugiai ir švariai skalbtų pačių mažiausiųjų rūbelius.


Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku

Periodinio mokėjimo atšaukimas

Norint atšaukti periodinį mokėjimą, prašome įvesti el. pašto adresą, kurį naudojote aukodami.

Jei Jūsų el. pašto adresas registruotas, gausite atšaukimo nuorodą. Pasitikrinkite SPAM katalogą. Jei manote, jog įvyko klaida ar nebepamenate, kuriuo el. paštu registravote mokėjimą, parašykite mums laišką: parama@ankstukai.lt.