Ką mes veikiame?

Devintus metus mažiausi Lietuvos kūdikiai yra globojami ne tik tėvų meilės ir profesionalių medikų rūpesčio, bet ir pirmojo tokio šalyje bei Europoje vykstančio projekto „Ankstukai“. Paramą anksčiau laiko gimusiems kūdikiamsir jų šeimoms užtikrinanti iniciatyva, buria stiprią geradarių bendruomenę ir kryptingai siekia ankstukams gyvybiškai svarbių tikslų.

Devynių projekto etapų metu surinkta daugiau nei 300 000 eurų. 2022 m. geradariai ankstukams paaukojo 48 000 eurų, kurie jau virsta prasmingais darbais.

Remiantis LR įstatymais Paramos fondas „Gerų darbų dirbtuvės“ kasmet teikia metinių finansinių ataskaitų rinkinį ir metinį pranešimą už projekto „Ankstukai“ vykdomą veiklą. Su nepriklausomo audito išvada galite susipažinti ČIA.

Pagalba vaikams apima įvairius tikslus ir priemones, padedančias mažyliams augti, vystytis ir stiprėti. Paramos projektas „Ankstukai“ kartu su savo bendruomenės nariais ir profesionalių medikų bei visų gerų žmonių pagalba jau įgyvendina bei artimiausiu metu planuoja įgyvendinti šiuos paramos projekto tikslus:

Kiti geri darbai

1Respublikinės panevėžio ligoninės naujagimių skyriaus jaukinimas

Ankstuko susilaukusioms šeimoms ligoninė tampa antraisiais namais. Siekdami, kad į sudėtingą situaciją patekusi šeima ligoninėje jaustųsi jaukiai, Panevėžio naujagimių skyrių sienas papuošėme išskirtiniais dailininkės piešiniais.


2Kuriama tradicija lapkričio 17 d. minėti pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną

Kartu su Ankstukų bendruomene ir medikais kasmet lapkričio 17 dieną minime Pasaulinę neišnešiotų naujagimių diena, kalbame apie šią jautrią temą visuomenei.


Pasaulyje kasmet gimsta daugiau nei 15 mln. ankstukų. Daugiau nei 1,1 mln. mažylių neišgyvena. Lietuvoje pastaraisiais metais gimsta apie 1300 neišnešiotų naujagimių. Sėkmingai augantis pats mažiausias Lietuvos naujagimis, gimė 22 savaitę Kauno klinikose ir svėrė vos 350 gramus.


3Neišnešiotukų vasaros šventė 2019

Lietuvos neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ šeštą kartą pakvietė mažus ir jau ūgtelėjusius ankstukus iš visos Lietuvos susitikti Vilniuje, VU Santaros klinikų parke. Čia įsikūrusioje Magijos mokykloje ankstukai mokėsi gyvenimo paslapčių, kūrė magiškus drabužius, piešė nematomais dažais, kepė duoną ir vasarą prisišaukė žiemą. Tai stebuklai, kuriuos išgyvena neišnešiotų kūdikių šeimos: kova dėl gyvenimo, nepalenkiama viltis, ryžtas, pasiaukojimas ir begalinis tikėjimas savo gležnu kūdikiu. Vasaros šventė pro Neonatologijos klinikos langus į parką žvelgiančioms ankstukus slaugančioms mamos suteikia vilties švęsti gyvenimą su savo mažyliais. Renginyje susitinka palatų likimo draugai, tėvai, globėjai, slaugės ir gydytojai. Pastarųjų darbo ir atsidavimo mažiausiems pacientams rezultatai ir darbo prasmė šventės metu matomi geriausiai. Tėvai tarpusavyje dalinasi iššūkiais, pasiekimais, patirtimi, suteikdami daugiau vilties, tikėjimo bei stiprybės, slaugant ankstuką ligoninėje.


4Ankstukams skirtas paramos vakaras „Auginu Lietuvą“

Pirmame Ankstukų paramos vakare „Auginu Lietuvą“ surinktos lėšos skirtos neišnešiotų bei sergančių naujagimių gerovei – gyvybiškai svarbiems transportavimo monitoriams VUL Santaros Ginekologijos ir akušerijos centro Naujagimių skyriuje įsigyti. Renginio metu įteikti apdovanojimai gydytojams ir slaugytojoms: „Už vertybių puoselėjimą“ prof. dr. Nijolei Drazdienei, „Už siekį tobulėti“ – pirmąjį Donorinio motinos pieno banką įsteigusiai prof. Rasai Tamelienei, „Už šilčiausias ranka“ nominacija įteikta slaugytojai Vilmai Andriuškevičienei. Apdovanojimus teikė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Dėkojame renginio organizatoriams: www.neimai.lt


5 Neeilinė ankstukų fotosesija 2018 03 08

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis. Paroda skirta Lietuvos šimtmečiui, visuomenės švietimui!

Skaitykite daugiau: www.tavovaikas.lt


6 Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena 2017

​​Kasmetinė ankstukų bendruomenės šventė - lapkričio 17 diena, kuomet visame pasaulyje Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimo proga žymiausi pasaulio pastatai įžiebiami purpurine spalva.


7 Medikų sveikinimas

​​Medikų sveikinimas Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos proga 2017


8 Belgų dokumentini​o​ film​o​ apie ankstukus "Paskubėję gyventi" ​(Life to Come) premjera Lietuvoje​, 2017

Dvyniai Edenas ir Leandras gimė labai neišnešioti. Gimę jie netikėtai atsiduria nerimą keliančiame pasaulyje, pilną pypsinčių aparatų ir gydytojų baltais chalatais, diena iš dienos jie kovoja už savo gyvenimą. Kraujosrūvos, kvėpavimo sutrikimai... Jų mama Laurence diena iš dienos gyvena dvynių ritmu su viltimi, begaliniu nuovargiu, baime, kad kažkas blogo gali nutikti ir vaikai neišgyvens... Motinos ir vaikų ryšys yra gyvybiškai svarbus. Už gyvenimą jie kovoja visi kartu!


9 Kalėdinis ankstukų šeimų lankymas ligoninėse

Kasmetinis ankstukų mamas aplanko to paties likimo šeimas ligoninėse Šv. Kalėdų proga.


10 Paroda "Gimę su genijaus žyme"

Tiek apie genijus, tiek apie anksčiau laiko gimusius sakoma – „aplenkęs laiką“. Pernelyg anksti gimę žmonės turi kitą požiūrį į supančią aplinką, kitu kampu geba matyti, jausti, suvokti. Šia paroda skatiname Lietuvos šeimas atrasti neišnešiotuose kūdikiuose daugiau negu ligas; tikėti ir pasitikėti savo vaiku, skatinti bei ugdyti jame užgimusį talentą, kelti dvasią; visuomenei formuoti pozityviąją poziciją apie neišnešiotus naujagimius; sutelkti gausią neišnešiotukus remiančią bendruomenę: šeimas, medikus, politikus, rėmėjus. Siekti iš esmės pagerinti neišnešiotų naujagimių priežiūrą regionuose.

Fotografijose neišnešiotukai įkūnija žymiausius pasaulio ankstukus: Vinstoną Čerčilį, Albertą Einšteiną, Isaoką Niutoną, Napaleoną Bonapartą, Aną Pavlovą, Pablo Pikaso, Marką Tveną, Styvą Vonderį ir kt.

Skaityti straipsnį tavovaikas.lt

11 Ankstukų vasaros šventė 2017

Asociacijos "Neišnešiotukas" organizuojama didžiausia Ankstukų vasaros šventė yra labiausiai laukiama ankstukų bendruomenės šventė, kur daug šypsenų ir apsikabinimų.


12 Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena 2016

Kasmetinė ankstukų bendruomenės šventė - lapkričio 17 diena, kuomet visame pasaulyje Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimo proga žymiausi pasaulio pastatai įžiebiami purpurine spalva.


13 Ankstukų kraitelis "Baby City" parduotuvėse

Gimus ankstukui, įprasti rūbeliai jam yra gerokai per dideli. Iki šiol buvo sudėtinga surasti mažiausių rūbelių, reikalingų priežiūros priemonių vienoje vietoje. Kartu su "Baby City" atrinkome ir sudėliojome viską, ko labiausiai reikia Ankstuko kraiteliui. Ankstuko kraitelį galite rasti šiose parduotuvėse:
Baby City, Verkių g. 29 ( „Ogmios miestas“), Vilnius
Baby city/Toy city, Vikingų g. 3 (PC „Nordika“), Vilnius
Baby city/Toy city, Pramonės pr. 6b, Kaunas
Baby city/Toy city, Krymo g.28, Šiauliai
Baby City, Aido g. 8 (PC „Akropolis“) Šiauliai
Baby City, Šilutės pl. 39a, Klaipėda
Baby City, Klaipėdos g. 143A (PC „Babilonas“), Panevėžys


14 Padėka medikams

Kaip yra svarbu pasakyti nuoširdų AČIŪ tiems, kurie gelbėja mūsų mažiausiųjų gyvybes! Šios moterys (kai kurios net 35 metus) sūpuoja, myluoja mūsų mažylius, ramina mamas rasdamos paguodos, padrąsinamą žodelį, skatindamos kuo dažniau šypsotis savo ankstukui. Šių moterų kuklumas neišpasakytas. Jos dalinasi, bet nepratusios imti. Bet mes aplankėme kiekvieną tą dieną dirbusią, padėkojome už jų skleidžiamą viltį, tikėjimą, už palaikymo žodį, kai jis taip reikalingas, už pirmąsias mažylio priežiūros pamokas. Kiekvienai padovanojome "Vilties fėjos" medalioną, kuris yra simboliškas padėkos ženklas, suteikiantis vidinės stiprybės, nes glaudžiant prie širdies žinai, kad tavo dėka auga mažieji Lietuvos piliečiai, o jų tėvai taria neįkainojamą ačiū!


15 Ankstukai dalyvauja parodoje „Vaikų šalis“

„Susilaukus ankstuko, ligoninėje laikas būna be galo sunkus, bet ir grįžus namo laukia iššūkiai. Atrodo sava aplinka, namai, bet yra baisu, nes nėra medikų ir slaugytojų šalia, regis, nieko nebežinai, nebemoki ir visko bijai. Daugybę kartų tikrini ar vaikas kvėpuoja, ištinka visiška paranoja. Tai labai sunku, reikia daug palaikymo. Žinoma, svarbu, kad gerėja techninės sąlygos ligoninėse, o mes savo ruožtu siekiame padėti tėvams bei šviesti visuomenę, didinti jos jautrumą ir supratingumą“, – sako A. Radzevičienė, pranešimą šia tema skaičiusi ir Lietuvos parodų bei kongresų centre „Litexpo“ vykusioje parodoje „Vaikų šalis“.

Skaityti straipsnį kauno.diena.lt


16 Lietuvos Vyriausiasis Kalėdų Senelis Kalėda aplankė Vaikų ligoninės Naujagimių ir Naujagimių intensyvios terapijos skyriuje

Didžiausia pasaulio šventė – Šv. Kalėdos ateina pas Žmones, kur jie bebūtų ir ką beveiktų. Šias šventes ne namučiuose pasitinkančius mažiausius ankstukus ir jų šeimas, Lietuvos Vyriausiasis Kalėdų Senelis Kalėda aplankė Vaikų ligoninės Naujagimių ir Naujagimių intensyvios terapijos skyriuje.

Skaityti straipsnį delfi.lt


17 Naktinis keturračių ralis Klaipėdoje

Dulkių kamuoliai, riaumojantys varikliai ir trykštančios emocijos. Tai - tik trumpas reziumė, kaip atrodė visą naktį trukęs keturračių ralis "Klaipėda 2015". Svarbiausia, kad ralio metu organizuojama kilni akcija, kurios metu renkamos lėšos neišnešiotukams. "Tokią akciją skelbiame jau antrus metus. Galima sakyti, kad tai simboliška - stiprūs vyrai, valdantys galingus keturračius, susivienija ir padeda patiems mažiausiems. Kiekvienas sportininkas prisideda, kiek gali, taip pat jiems pervedame ir dalį dalyvio mokesčio", - sakė ralio sumanytojas R. Stapulionis.

Skaityti straipsnį ve.lt


18 Purpurinė savaitė

Likus savaitei iki Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos Vilniuje purpurine, neišnešiotumą simbolizuojančia spalva apšviestas Žvėryno tiltas. Asociacijos „Neišnešiotukas“ ir paramos projekto „Ankstukai“ iniciatyva „Purpurinės savaitės“ metu sostinė pirmą kartą prisijungė prie tarptautinės ankstukų palaikymo akcijos, kuomet purpurine spalva apšviečiami įvairūs pasaulio pastatai.

Skaityti straipsnį 15min.lt


19 Pirmoji ankstukams skirtų drabužėlių kolekcija

Prie paramos projekto „Ankstukai“ palaikytojų būrio prisijungė trys Lietuvos dizainerių komandos. Pirmosios neišnešiotiems naujagimiams skirtos drabužių kolekcijos kūrėjai sako, kad padėti ankstukams yra ir svarbi pareiga, ir didžiulė atsakomybė, ir malonumas.

Skaityti straipsnį 15min.lt


20 Bėgimas „Už laimėtą gyvybę“

Sekmadienį, rugsėjo 13 d. vykusio „Danske Bank Vilniaus maratono" dalyvius nustebino moteris, vaikų bėgimo distanciją pradėjusi anksčiau, likus keliolikai sekundžių iki bendro starto.

Taip ji pasielgė neatsitiktinai - anksčiau startuodama maratone moteris siekė atkreipti renginio dalyvių dėmesį į neišnešioto nėštumo problemą. Išbėgimas tapo simboline rugsėjo 10 d. prasidėjusio trečiojo neišnešiotiems naujagimiams skirto paramos projekto „Ankstukai" etapo pradžia.

Skaityti straipsnį tavovaikas.lt


21 Kojinių mezgimas mažiausiems kūdikiams

Antradienio vakarą mažiausių Lietuvos kūdikių - ankstukų - ambasadorė Daiva Tamošiūnaitė ir neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" pirmininkė Asta Speičytė-Radzevičienė subūrė neišnešiotumo problemai neabejingus žmones į neįprastą mezgimo vakarienę. Vakaro svečiai mokėsi megzti ankstukų simboliu jau tapusias itin mažas kojinytes ir kitus drabužius.

Skaityti straipsnį tavovaikas.lt


22 Viltį simbolizuojančios gervės

Kauno klinikų Neišnešiotų naujagimių skyriuje gulinčius ankstukus, jų tėvus ir medikus nuo šiol pasitiks spalvinga popierinių gervių instaliacija.

Kūrybiškai savo paramą mažiausiems Lietuvos kūdikiams nusprendė išreikšti šiuo metu vykstančio socialinio paramos projekto, skirto neišnešiotiems naujagimiams, „Ankstukai" partneris prekybos tinklas „Maxima".

Skaityti straipsnį tavovaikas.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku

Periodinio mokėjimo atšaukimas

Norint atšaukti periodinį mokėjimą, prašome įvesti el. pašto adresą, kurį naudojote aukodami.

Jei Jūsų el. pašto adresas registruotas, gausite atšaukimo nuorodą. Pasitikrinkite SPAM katalogą. Jei manote, jog įvyko klaida ar nebepamenate, kuriuo el. paštu registravote mokėjimą, parašykite mums laišką: parama@ankstukai.lt.