Ką mes veikiame?

Devintus metus mažiausi Lietuvos kūdikiai yra globojami ne tik tėvų meilės ir profesionalių medikų rūpesčio, bet ir pirmojo tokio šalyje bei Europoje vykstančio projekto „Ankstukai“. Paramą anksčiau laiko gimusiems kūdikiamsir jų šeimoms užtikrinanti iniciatyva, buria stiprią geradarių bendruomenę ir kryptingai siekia ankstukams gyvybiškai svarbių tikslų.

Devynių projekto etapų metu surinkta daugiau nei 300 000 eurų. 2022 m. geradariai ankstukams paaukojo 48 000 eurų, kurie jau virsta prasmingais darbais.

Remiantis LR įstatymais Paramos fondas „Gerų darbų dirbtuvės“ kasmet teikia metinių finansinių ataskaitų rinkinį ir metinį pranešimą už projekto „Ankstukai“ vykdomą veiklą. Su nepriklausomo audito išvada galite susipažinti ČIA.

Pagalba vaikams apima įvairius tikslus ir priemones, padedančias mažyliams augti, vystytis ir stiprėti. Paramos projektas „Ankstukai“ kartu su savo bendruomenės nariais ir profesionalių medikų bei visų gerų žmonių pagalba jau įgyvendina bei artimiausiu metu planuoja įgyvendinti šiuos paramos projekto tikslus:

Psichologinė parama ir edukacija

1 „Fine2“ mokymai medicinos specialistams
Įgyvendinimui skirta
20 000 Eur

Inovatyvūs neišnešiotus naujagimius prižiūrinčio personalo mokymai FINE su prof. Inga Warren iš Didžiosios Britanijos apie kūdikių nervų sistemos ir stebėjimo raidą, darbą ir bendravimą su šeimomis, Kengūros metodą „oda su oda“. Mokymai apima du etapus, kurių dalyviai – medicinos specialistai, dirbantys su neišnešiotais ir sergančiais naujagimiais Lietuvos ligoninėse.


2 Ankstukų pagalbos linija: emocinė pagalba ir parama neišnešiotų naujagimių susilaukusioms šeimoms
Įgyvendinimui skirta
20 000 Eur

Sutikti anksčiau į gyvenimą atėjusį ankstuką, pasijausti mama, pasijausti tėčiu, užmegzti glaudų ryšį ir auginti ankstuką yra iššūkis.


Jei Jums arba Jūsų aplinkoje gimė ankstukas, šeimų, kurioms reikalinga pagalba, žinučių laukiame el. paštu parama@ankstukai.lt.


Esant poreikiui galima pasikalbėti su medicinos psichologe, dirbančia su ankstukų tėvais ir artimaisiais. Angelo mamos yra pasiruošusios padėti persileidimo, vaikelio netekties atveju.


3 Sukurti edukaciniai video klipai ankstukų šeimoms

Edukacinėje platformoje „Auginu Lietuvą“ sukurti nemokami, laisvai prieinami video klipai ankstukų tematika. Koncentruota, patikima, mokslu grįsta informacija, sveikatos specialistų rekomendacijos, atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus tėvystės įgūdžių stiprinimui. auginulietuva.lt


4 Būtinosios pagalbos Ankstuko šeimos kraitelis.
Įgyvendinimui skirta
58 000 Eur

Didelį dėmesį skiriame gyvybiškai svarbiam „Ankstuko šeimos kraiteliui“. Neišnešiotiems naujagimiams skirtas kraitelis visus metus dalijamas ankstukų šeimoms pagrindinėse Lietuvos ligoninėse, kur slaugomi mažiausi naujagimiai – Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre, Neonatologijos centre ir Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje.


Ankstuko šeimos kraitelyje – informacinė knyga tėvams „Ankstukas“, spec. sauskelnių pakuotė, pirmieji ankstuko rūbeliai bei kepuraitė, apklotas bei kitos priemonės, praversiančios pirmomis dienomis ir mažyliui augant. Anksčiau laiko pagimdžiusios mamos nėra pasiruošusios emociškai bei materialiai, pvz.: nespėja pasirūpinti gimdymui skirtomis higienos priemonėmis. Kraitelis suteikia didelį palaikymą visai ankstuko šeimai.


5 Ankstukų linija 24/7: emocinė pagalba ir parama neišnešiotų naujagimių susilaukusioms šeimoms

Šeima laukia išnešioto, sveiko naujagimio. Tačiau vaikelis gali suskubti į pasaulį per anksti arba gimti ligotas. Sukrėstus tėvus kausto prieštaringi jausmai – rūpestis, pyktis, kaltė, siaubas, vienatvė, baimė ir nežinomybė dėl vaikelio ateities. Tėvai ieško to paties likimo šeimų, dalinasi savo patirtimi, atjaučia, įkvepia vilties bei tikėjimo. Atviras pokalbis su pasirengusiomis pagalbos linijos savanorėmis bei medicinos psichologais padeda nusiraminti ir suprasti savo jausmus. Emocinė parama padeda lengviau išgyventi sukrėtimą, priimti situaciją ir drąsiau eiti nelengvu keliu.


6 Knyga “Ankstukų istorijos“
Įgyvendinimui skirta
12 500 Eur

13 įkvepiančių istorijų – palaikymo ir stiprybės laiškai, skirti neišnešiotą kūdikį slaugančioms šeimoms. Kiekviena istorija kupina kovos, kur pergalę pasiekė viltis, ryžtas, pasiaukojimas bei begalinis tikėjimas savo vaikeliu. Tikime, kad šios istorijos, veikėjų išgyvenimai ir patirtys pasieks tėvų širdis, įkvėps juos tikėti ir kovoti už savo vaiką – unikalų ir stebuklingą mažylį. Knygos autorė Jūratė Jadkonytė – Petraitienė.


7 Knyga „Ankstukas“
Įgyvendinimui skirta
10 500 Eur

„Ankstukas" – pirmoji lietuvių kalba išleista knyga tėvams apie neišnešiotus mažylius ir jų priežiūrą ligoninėje bei grįžus namo. Knygoje „Ankstukas" esanti informacija padeda tėvams suprasti, pataria, nuramina, įkvėpia drąsos ir tikėjimo. Kiekvienas žodis ir sakinys patikrintas ne tik gyvenimo, bet ir profesionalių gydytojų bei specialistų per ilgametę praktiką sukauptomis žiniomis. Medikams ši knyga taip pat yra kasdieninė pagalbos priemonė. Knygos "Ankstukas" tiražas 2000 vnt.
Įsigyti knygą: Knyga


8 Nuotolinė mokomoji platforma AUGINU LIETUVĄ.

Pastebėta, kad didžiausią iššūkį neišnešiotų naujagimių tėvai patiria su neišnešiotu naujagimiu iš ligoninės parvykę namo. Siekiame, kad informacinė ir edukacinė medžiaga virtualioje platformoje būtų prieinama kiekvienam, bet kuriuo paros metu, taip minimizuojant žmogiškuosius resursus ir išlaikant teikiamos paslaugos kokybę. Platforma suteiks kvalifikuotą, atnaujintą informaciją būsimiems bei esamiems medicinos darbuotojams ir regiono ligoninėse.


Daugiau informacijos rasite: www.auginulietuva.lt


9 Kambarys tėvams Klaipėdos universitetinėje ligoninėje Naujagimių skyriuje.
Įgyvendinimui skirta
2 000 Eur

Intensyvios priežiūros skyriuje visas dėmesys sutelktas į slaugomo kūdikio gerovę bei visapusį sveikatinimą. Kūdikis gali būti slaugomas kelias dienas, kelias savaites ar mėnesius, ligoninė tampa šeimos antraisiais namais. Siekdami, kad į sudėtingą situaciją patekusi šeima ligoninėje jaustųsi komfortiškai ir galėtų daugiau laiko praleisti su slaugomu kūdikiu, Naujagimių skyriuje įrengėme šeimos kambarį. Skyriuje pastatytos specialios kengūravimo kėdės, netoliese – visai šeimai skirtas poilsio kambarys. Jauki erdvė įrengta šeimos narių susitikimams, užsiėmimams, edukacijai, laukiančių tėvų poilsiui bei komfortui. Projekto partneris IKEA Lietuva ir geradariai.


10 Susitikimai su ankstukų mamomis ligoninėse. Savitarpio pagalbos grupės.

Laimingi tėvai – laimingi vaikai, tačiau rasti laimės, poilsio ar atokvėpio akimirką, slaugant neišnešiotą ar sergantį vaikelį ligoninėje, sudėtinga. Asociacijos „Neišnešiotukas“ nariai susitinka su mažiausiųjų kūdikių šeimomis Santaros klinikų Neonatologijos centre bei LSMU ligoninės Kauno klinikos Neonatologijos klinikose. Susitikimai padeda mamoms nurimti, pailsėti, įkvepia drąsos ir vilties. Mažylius slaugančių mamų kasdienybę praskaidrina masažai, jogos, japoniško lankstymo užsiėmimai. Šv. Kalėdų, Šv. Velykų, Mamos dienos šventės minimos drauge su bendruomenės nariais.


11 Terapinė pasaka „Šviesuliukai“
Įgyvendinimui skirta
1 624,00 Eur

Pasakos gali turėti gydomąjį terapinį poveikį, todėl mes nuoširdžiai tikime šių „vaistų“ galia. Terapinės pasakos, tampančios vilties, šviesos ir džiaugsmo šaltiniu suteikia jėgų ir padeda įveikti gyvenimo sunkumus. Neišnešiotiems naujagimiams skirtas paramos projektas „Ankstukai“ drauge su psichologe ir pasakų kūrėja Viktorija Grigorjeva visiems Lietuvos vaikams ir jų tėveliams bei kiekvienam ankstukų bičiuliui dovanoja pirmąją lietuvišką 10 dalių terapinę pasaką „Šviesuliukai“.

„Šviesuliukų“ pasaka – tai neįprasta istorija apie anksčiau laiko gimusius kūdikius, viltį ir besąlygišką meilę, tai pasakojimas apie kovotojus – mažus ir didelius. „Šviesuliukai“ suteikia galimybę leistis į pačias netikėčiausias keliones po stebuklingą ir trapų laukimo pasaulį, nauju žvilgsniu išvysti grėsmes ir iššūkius, su kuriais susiduria vaikelio laukiantys tėvai ir pats mažylis.


12 Mediniai angeliukai
Įgyvendinimui skirta
1 788,48 Eur

Susilaukus neišnešiotuko, šeima patiria šoką, nes negali paimti naujagimio ant rankų, jis pats dar net nekvėpuoja, nevalgo, tik guli inkubatoriuje ir su gydytojų pagalba kovoja už savo gyvybę. Didžiausia pagalba ankstukų susilaukusioms mamoms – šeimos palaikymas, padedantis išgyventi sunkiausias akimirkas. Labai svarbi ir ankstukų tėvų bendruomenės tarpusavio pagalba. Tokiu sunkiu metu kaip niekada svarbu žinoti, kad esi ne vienas ir visuomet gali kreiptis pagalbos į bendruomenės narius. Medinis angeliukas-pakabukas – tai vienas iš emocinio palaikymo simbolių.


Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku

Periodinio mokėjimo atšaukimas

Norint atšaukti periodinį mokėjimą, prašome įvesti el. pašto adresą, kurį naudojote aukodami.

Jei Jūsų el. pašto adresas registruotas, gausite atšaukimo nuorodą. Pasitikrinkite SPAM katalogą. Jei manote, jog įvyko klaida ar nebepamenate, kuriuo el. paštu registravote mokėjimą, parašykite mums laišką: parama@ankstukai.lt.