Mes "Ankstukai", susipažinkime

„Ankstukai“ – pirmasis paramos projektas Lietuvoje, atsigręžęs į anksčiau laiko gimusius kūdikius. Projekto tikslas – visapusiška pagalba ir parama ankstukams, padedanti mažyliams augti, vystytis ir sėkmingai įveikti net ir pačius didžiausius sunkumus.

Kartais kūdikiai ateina anksčiau. Pasaulį jie išvysta tokie maži, kad gali tilpti delne. Bet jų noras gyventi toks didelis, kad yra vertas stebuklo. Stebuklus kuria rūpestingų medikų rankos ir tėvai, kurie kiekvieną akimirką yra šalia ankstukų, kol jie patys išmoksta kvėpuoti, kasdien užauga po gramą, po centimetrą, kad pasivytų savo bičiulius. Stebuklus kuria ir kiekvienas geradarys, palaikantis ankstukus kovoje už gyvybę

„Ankstukai“ – pirmasis paramos projektas Lietuvoje, globojantis ir teikiantis finansinę paramą anksčiau laiko gimusiems kūdikiams. Iniciatyva siekia užtikrinti, kad pagalba ankstukams apimtų visapusišką paramą mažyliams ir jų šeimoms, suteiktų gyvybiškai svarbią medicininę įrangą ir psichologinę pagalbą tėvams, užtikrintų paramą daiktais ir kitą svarbų palaikymą.

Palaikyti galite ir jūs. Plačiau apie tai, kaip galite prisidėti prie ankstukų kovos, skaitykite čia.

15 mln.
Neišnešiotų
naujagimių
kasmet ateina
į pasaulį.
Kas 10-tas
kūdikis gimsta
neišnešiotas.
Lietuvoje daugiau nei 1500 naujagimių gimsta neišnešioti.
Tik 65% naujagimių, gimusių nuo 500 g iki 1 kg išgyvena.

Lietuvoje kasmet daugiau nei 1500 arba maždaug 6 proc. visų naujagimių gimsta gerokai anksčiau laiko. Prieš kelis dešimtmečius šalyje išgyvendavo tik 12 proc. neišnešiotų naujagimių, sveriančių mažiau nei 1 kg, šiandien išgyvena 57 proc. Mažiausių kūdikių, sveriančių nuo 1 iki 1,5 kg, išgyvenamumo rodiklis pakilo nuo 43 iki 97 proc. Pasaulyje kas 10 - tas kūdikis gimsta neišnešiotas. Bet šiandien tai – ne nuosprendis. Tiesiog reikia daugiau laiko, daugiau kantrybės ir daugiau pastangų, kad visi išgirstų ankstuko juoką.

Šiuo metu labiausiai lėšų reikia šiems projektams

1 PARAMA UKRAINOS ANKSTUKAMS

Karo sekinamos Ukrainos kūdikiams „Ankstukai“ skirs dalį surinktų lėšų. Jiems trūksta net elementarių medicinos priemonių. Patiems mažiausiems ir bejėgiams labai reikia mūsų pagalbos.

Būtiniausios priemonės šiuo metu

2MEDICININĖ IR KITA ĮRANGA SVEIKATOS ĮSTAIGOMS

Lietuvos neonatologijos centruose naudojama įranga yra gyvybiškai svarbi kiekvienam neišnešiotam kūdikiui. Parama ankstukams padeda įsigyti specialią medicininę įrangą, padedančią mažyliams greičiau vystytis ir stiprėti – mokytis kvėpuoti, žįsti, reguliuoti šilumą ir kasdien vis tvirčiau kovoti už gyvenimą. Kasdieniam slaugymui ir pooperaciniam laikotarpiui reikalingos neišvengiamą skausmą ir diskomfortą mažinančios inovatyvios priemonės: trapiai kūdikio odelei draugiški pleistrai, skysti pleistro nuėmikliai, paklotėliai po kraujospūdžio matavimo.


Būtiniausia įranga šiuo metu:

  • Medicininiai pleistrai neišnešiotiems naujagimiams. Reikalinga suma 5000 Eur.
  • Inovatyvus naujagimių inkubatorius Panevėžio ligoninės naujagimių intensyvios terapijos skyriui – 30 000 Eur.
  • Kauno klinikų Neonatologijos klinikai reikalingi du monitoriai, kurie prijungus prie naujagimio rodo jo gyvybines funkcijas – kvėpavimo, širdies susitraukimų dažnį, deguonies įsisotinimą ir pan. Monitorius leidžia medikams nuotoliniu būdu stebėti vaikučio būklę, o tėvai gali būti kartu su mažyliu visą parą. Reikalinga suma 26 000 Eur.
  • Lietuvos ligoninių naujagimių skyriuose kūdikiams planuojama taikyti muzikos terapiją, kuriai reikalingos garso kolonėlės ir MP3 grotuvai motinos balso įrašams. Reikalinga suma 8 000 Eur.
  • Uždangalai inkubatoriams Neonatologijos centruose. Reikalinga suma 15 000 Eur.
  • Inkubatorių lizdeliai neišnešiotukams. Reikalinga suma 8 000 Eur.
  • Knyga „Pirmieji ankstuko metai“ 15 000 eur.

3ANKSTUKŲ PAGALBOS LINIJA: EMOCINĖ PAGALBA IR PARAMA NEIŠNEŠIOTŲ NAUJAGIMIŲ SUSILAUKUSIOMS ŠEIMOMS

Reikalinga suma 15 000 Eur / metams.


Šeima laukia išnešioto, sveiko naujagimio. Tačiau vaikelis gali suskubti į pasaulį per anksti arba gimti ligotas. Sukrėstus tėvus kausto prieštaringi jausmai – rūpestis, pyktis, kaltė, siaubas, vienatvė, baimė ir nežinomybė dėl vaikelio ateities. Tėvai ieško to paties likimo šeimų, dalinasi savo patirtimi, atjaučia, įkvepia vilties bei tikėjimo. Atviras pokalbis su pasirengusiomis pagalbos linijos savanorėmis bei medicinos psichologais padeda nusiraminti ir suprasti savo jausmus. Emocinė parama padeda lengviau išgyventi sukrėtimą, priimti situaciją ir drąsiau eiti nelengvu keliu.
Ankstukų linija


4PIRMOS PAGALBOS ANKSTUKŲ ŠEIMOS KRAITELIAI SU BŪTINIAUSIAIS DAIKTAIS, KŪDIKIUI IR MAMYTEI, NEPLANUOTAI ATVYKUS Į LIGONINĘ

Reikalinga suma 58 000 Eur.


Kruopščiai atrinktas šeimos kraitelis – labai svarbi pagalba šeimoms, kurių vaikelis į pasaulį atkeliauja anksčiau. Šiame rinkinyje ankstuko tėvai ras informacinę–mokomąją knygą „Ankstukas“, sauskelnių ankstukams pakuotę, specialiai pasiūtą rūbelį bei kepuraitę, apklotą bei kitas priemones, reikalingas pirmomis dienomis mažyliui ir mamytei netikėtai atvykus į ligoninę.


5TĖVŲ POILSIO KAMBARIO ĮRENGIMUI RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

Reikalinga suma 3 000 Eur.


Intensyvios priežiūros skyriuje visas dėmesys sutelktas į slaugomo kūdikio gerovę bei visapusį sveikatinimą. Kūdikis gali būti slaugomas kelias dienas, kelias savaites ar mėnesius, ligoninė tampa šeimos antraisiais namais. Siekdami, kad į sudėtingą situaciją patekusi šeima ligoninėje jaustųsi komfortiškai ir galėtų daugiau laiko praleisti su slaugomu kūdikiu, pasibaigus karantinui Naujagimių skyriuje įrengsime šeimos kambarį.


6KNYGAI, SKIRTAI NAUJAGIMIO NETEKUSIOMS ŠEIMOMS

Reikalinga suma 15 000 Eur.

Knygoje tėvai dalinasi savo išgyvenimais, kupinais atvirumo ir tikėjimo. Savipagalba skatina atsiverti, priimti ir išgyventi tai, kas skirta, su meile bei dėkingumu. Naujagimių netekę tėvai randa save kitoje istorijoje, ir tai yra didelė atspirtis sunkiausiomis akimirkomis. Suvokimas, kad aš esu ne vienas, aplinkos palaikymas gelbsti sunkiausiu metu ir vėliau, kai gyvenimas tęsiasi, atsisveikinus su savo meilės vaisiumi.


7NUOTOLINEI MOKOMAJAI PROGRAMAI „AUGINU LIETUVĄ“.

Reikalinga suma 20 000 Eur.

Platforma vaikus, auginančioms šeimoms teiks išsamią ir kvalifikuotą informaciją apie neišnešiotų ir sergančių naujagimių sveikatos priežiūrą, gydymą, reabilitaciją, psichologinę pagalbą ir socialinės integracijos paslaugas. Platformos finansavimas leis plėsti mokymus tėvams, ugdymo įstaigų, savivaldybių, sveikatos priežiūros specialistams.

Pastebėta, kad didžiausią iššūkį neišnešiotų naujagimių tėvai patiria su neišnešiotu naujagimiu iš ligoninės parvykę namo. Siekiame, kad informacinė ir edukacinė medžiaga virtualioje platformoje būtų prieinama kiekvienam, bet kuriuo paros metu, taip minimizuojant žmogiškuosius resursus ir išlaikant teikiamos paslaugos kokybę. Platforma suteiks kvalifikuotą, atnaujintą informaciją būsimiems bei esamiems medicinos darbuotojams ir regiono ligoninėse.


8„FINE2“ MOKYMAI MEDICINOS SPECIALISTAMS

Reikalinga suma 20 000 Eur.

Inovatyvūs neišnešiotus naujagimius prižiūrinčio personalo mokymai FINE su prof. Inga Warren iš Didžiosios Britanijos apie kūdikių nervų sistemos ir stebėjimo raidą, darbą ir bendravimą su šeimomis, Kengūros metodą „oda su oda“. Mokymai apima du etapus, kurių dalyviai medicinos specialistai dirbantys su neišnešiotais ir sergančiais naujagimiais Lietuvos ligoninėse.


9NAUJOS KARTOS NEIŠNEŠIOTO NAUJAGIMIO SIMULIATORIUI “PAULIUI”

Reikalinga suma 80 000 Eur.

Profesionalų komandos Austrijoje sukurtas vienas pažangiausių pacientų simuliatorius, pasaulyje pripažintas neišnešioto naujagimio muliažas. Šis muliažas, vardu Paulius, yra pats realistiškiausias neišnešiotas naujagimis, atitinkantis 27 savaitę gimusį naujagimį. Paulius turi 3D išspausdintas gerklas, šiuolaikines garso ir vaizdo technologijas. Paulius pagrįstas realiu kūdikių skenavimu ir specialiai suprojektuotas, siekiant apmokyti specialistus tinkamai suteikti pirmąją pagalbą neišnešiotam naujagimiui bei diagnozuoti sveikatos sutrikimus.


Iniciatorius

Didieji geradariai

Geradariai

Draugai

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku

Periodinio mokėjimo atšaukimas

Norint atšaukti periodinį mokėjimą, prašome įvesti el. pašto adresą, kurį naudojote aukodami.

Jei Jūsų el. pašto adresas registruotas, gausite atšaukimo nuorodą. Pasitikrinkite SPAM katalogą. Jei manote, jog įvyko klaida ar nebepamenate, kuriuo el. paštu registravote mokėjimą, parašykite mums laišką: parama@ankstukai.lt.