Mes "Ankstukai", susipažinkime

„Ankstukai“ – pirmasis paramos projektas Lietuvoje, atsigręžęs į anksčiau laiko gimusius kūdikius.

Kartais kūdikiai ateina anksčiau. Pasaulį jie išvysta tokie maži, kad gali tilpti delne. Bet jų noras gyventi toks didelis, kad yra vertas stebuklo. Stebuklus kuria rūpestingų medikų rankos ir tėvai, kurie kiekvieną akimirką yra šalia ankstukų, kol jie patys išmoksta kvėpuoti, kasdien užau ga po gramą, po centimetrą, kad pasivytų savo bičiulius. Stebuklus kuria ir kiekvienas geradarys, palaikantis ankstukus kovoje už gyvybę.

„Ankstukai“ – pirmasis paramos projektas Lietuvoje, globojantis ir teikiantis finansinę paramą anksčiau laiko gimusiems kūdikiams. Iniciatyva siekia užtikrinti visapusišką pagalbą mažyliams ir jų šeimoms – suteikiant gyvybiškai svarbią medicininę įrangą, psichologinę pagalbą, paramą daiktais ir kitą svarbų palaikymą.

Palaikyti galite ir jūs.

15 mln.
Neišnešiotų
naujagimių
kasmet ateina
į pasaulį.
Kas 10-tas
kūdikis gimsta
neišnešiotas.
Lietuvoje daugiau nei 1500 naujagimių gimsta neišnešioti.
Tik 65% naujagimių, gimusių nuo 500 g iki 1 kg išgyvena.

Lietuvoje kasmet daugiau nei 1500 arba maždaug 6 proc. visų naujagimių gimsta gerokai anksčiau laiko. Prieš kelis dešimtmečius šalyje išgyvendavo tik 12 proc. neišnešiotų naujagimių, sveriančių mažiau nei 1 kg, šiandien išgyvena 57 proc. Mažiausių kūdikių, sveriančių nuo 1 iki 1,5 kg, išgyvenamumo rodiklis pakilo nuo 43 iki 97 proc. Pasaulyje kas 10 - tas kūdikis gimsta neišnešiotas. Bet šiandien tai – ne nuosprendis. Tiesiog reikia daugiau laiko, daugiau kantrybės ir daugiau pastangų, kad visi išgirstų ankstuko juoką.

Šiuo metu labiausiai lėšų reikia šiems projektams

1MEDICININĖS ĮRANGOS ATNAUJINIMUI

Lietuvos neonatologijos centruose esanti įranga gyvybiškai svarbi kiekvienam neišnešiotam kūdikiui. Speciali medicininė įranga padeda ankstukams greičiau vystytis ir stiprėti – mokytis kvėpuoti, žįsti, reguliuoti šilumą ir kasdien vis tvirčiau kovoti už gyvenimą


2ANKSTUKŲ ŠEIMOS KRAITELIO UŽTIKRINIMUI

Kruopščiai atrinktas šeimos kraitelis – labai svarbi pagalba šeimoms, kurių vaikelis į pasaulį atkeliauja anksčiau. Šiame rinkinyje ankstuko šeima ras informacinę knygą tėvams „Ankstukas“, sauskelnių ankstukams pakuotę, specialiai pasiūtą rūbelį bei kepuraitę, pledą bei kitas priemones, praversiančias pirmomis dienomis ir mažyliui augant.


3PAGALBOS ŠEIMAI CENTRO STEIGIMUI

Pirmieji metai pilni iššūkių, todėl šeimai labai svarbu ne tik ankstuko raidos sekimas, bet ir bendrystė, galimybė susitikti su to paties likimo tėvais. Centre bus organizuojami mokymai apie ankstuko žindymą, mitybą, fiziologinių ypatybių vystymą, vaiko fizinės bei psichinės sveikatos raidą, neišnešiotų naujagimių reabilitaciją, teikiama emocinė ir psichologinė pagalba, parama tėvams, globėjams.


4NAUJOS KARTOS NEIŠNEŠIOTO NAUJAGIMIO STIMULIATORIUS “PAULIUS”

Profesionalų komandos Austrijoje sukurtas vienas pažangiausių pacientų simuliatorius, pasaulyje pripažintas neišnešioto naujagimio muliažas. Šis muliažas, vardu Paulius, yra pats realistiškiausias neišnešiotas naujagimis, atitinkantis 27 savaitę gimusį naujagimį. Paulius turi 3D išspausdintas gerklas, šiuolaikines garso ir vaizdo technologijas. Paulius pagrįstas realiu kūdikių skenavimu ir specialiai suprojektuotas, siekiant apmokyti specialistus tinkamai suteikti pirmąją pagalbą neišnešiotam naujagimiui bei diagnozuoti sveikatos sutrikimus.


5MOKOMOSIOS PROGRAMOS SUKŪRIMUI

Mokomosios programos sukūrimas padės neišnešiotų naujagimių susilaukiausioms šeimoms, kur bus teikiama visa reikalinga informacija apie tinkamą neišnešiotų naujagimių priežiūrą, maitinimą, fiziologinių ypatybių vystymą, vaiko fizinės bei psichinės sveikatos raidą, neišnešiotų naujagimių reabilitaciją. Mokomoji platforma bus pasiekiama neišnešioto naujagimio šeimoms Lietuvos ligoninėse ir grįžus namo.


6EDUKACINEI PIRMOSIOS PAGALBOS PLATFORMAI
Edukacinei pirmosios pagalbos platformai, būsimiems ir esamiems medikams (ypač svarbu regionuose)

Informacinė ir edukacinė medžiaga platformoje būtų pateikiama atrinktų geriausių specialistų tekstų, video, webinarų formatu ir prieinama kiekvienam, bet kuriuo paros metu, kas užtikrintų mažesnius žmogiškuosius resursus, tačiau nesumažintų teikiamos paslaugos kokybės. Šių vaikų sekimo sistema ypatingai svarbi ir regionuose, todėl ši platforma suteiks kvalifikuotą, atnaujintą informaciją ir būsimiems bei esamiems medicinos darbuotojams ir regiono ligoninėse.


7ANKSTUKŲ ISTORIJŲ KNYGAI

Ankstuko gimimas yra didelis stresas, visai mažylio šeimai, kasdien reikalaujantis stiprybės, vilties, ir tikėjimo, kad vaikelis nugalės ir užaugs sveikas bei stiprus. Stiprybės ankstuko tėvams suteikia to paties likimo šeimų istorijos, kuomet matai jau paaugusį ankstuką, kuris svėrė vos 500 gramus, o šiandien žiūri į akis, šypsosi ir gali stipriai apkabinti mamą, kuomet išvyksti suaugusią ankstukę – šiandien talentingą baleto šokėją. Knyga „Ankstuko istorijos“ – tai viltį dovanojantys ypatingi suaugusių, mažiausių, ypatingus poreikius turinčių bei kitų mažylių gyvybes dabar gelbėjančių ankstukų pasakojimai.


8KNYGAI, SKIRTAI NAUJAGIMIO NETEKUSIOMS ŠEIMOMS

Tai knyga, kurioje tėvai dalinasi savo išgyvenimais. Jie kupini atvirumo ir tikėjimo, kad dalinimasis skaudžiausiais gyvenimo momentais yra didelė savipagalba to paties likimo tėvams. Tokiu būdu skatiname atsiverti ir išgyventi tai, kas skirta su meile priėmimu ir dėkingumu. Naujagimių netekę tėvai randa save kitoje istorijoje ir tai yra didžiulė atspirtis sunkiausiomis akimirkomis. Suvokimas, kad aš esu ne viena, kad tai, kas vyksta yra priimama aplinkos ir suteikiamas palaikymas - gelbsti, ne tik tuo momentu, bet ir toliau, kuomet tęsiamas gyvenimas atsisveikinus su savo meilės vaisiumi.


Didieji geradariai

Partneris

Geradariai

Draugai