Skirkite 1,2 GPM

Jūsų skirta GPM parama ankstukams jums nieko nekainuos, tačiau gali pakeisti anksčiau laiko gimusių kūdikių gyvenimus! Kasmet visi Lietuvos gyventojai deklaruodami savo pajamas dalį sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) gali skirti norimoms organizacijoms ar įstaigoms be jokių papildomų išlaidų ar mokesčių.

decoration moon

APIE 1,2 % GPM paramą. Kodėl, kam ir kaip ją skirti?

Ankstukams skirta GPM parama jums nieko nekainuoja, tačiau gali padėti išgelbėti gyvybę. Kasmet deklaruodami savo pajamas visi Lietuvos gyventojai gali skirti dalį Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) norimoms organizacijoms ar įstaigoms be jokių papildomų išlaidų ar mokesčių.

 

Paramos projektas „Ankstukai“ kviečia skirti 1,2 proc. GPM paramą mažiesiems Lietuvos kovotojams, nes jūsų palaikymas:

 

 1. Padeda aprūpinti ankstukus slaugančias ir už mažylių gyvybes kovojančias Lietuvos ligonines gyvybiškai svarbia pažangia medicinos įranga
 2. Leidžia teikti psichologinė ir paramą daiktais mažylių šeimoms bei ankstukus globojančioms organizacijoms
 3. Kviečia Lietuvos žmones geriau pažinti anksčiau laiko gimusius kūdikius
decoration moon

Svarbiausi klausimai apie 1,2 % GPM paramą

Kas yra GPM? Kiekvienas Lietuvos gyventojas moka 15 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM). Surinkti pinigai keliauja į bendrą valstybės biudžetą.

 

Kas yra 1,2 % GPM parama? Kiekvienas Lietuvos gyventojas turi galimybę pasirinkti norimą, jo vertybes atliepiančią organizaciją ir jai skirti dalį GPM mokesčio (1,2 %). Kviečiame pasitikrinti, ar įmonė turi teisę gauti paramą čia. Jums reikės įvesti įmonės kodą ar pavadinimą.

 

Ar GPM skyrimas nieko nekainuoja? GPM paramos skyrimas ją skiriančiam žmogui nieko nekainuoja. Jei 1,2 % GPM dalis nepaskiriama jokiai organizacijai ar institucijai, pinigai keliauja į bendrą valstybės biudžetą, kaip ir buvo numatyta.

 

Kokią sumą sudaro 1,2 % GPM? Suma priklauso nuo praėjusiais metais žmogaus gautų pajamų. Pavyzdžiui, jei, gaunate vidutinį atlyginimą, jūsų parama sudarys apie 25 Eur. Organizacijai, kuriai žmogus pasirenka skirti 1,2 % GPM, šie pinigai bus pervesti į organizacijos banko sąskaitą einamųjų metų rudenį.

 

Kada ir kaip kaip galiu skirti 1,2 % GPM paramą? Skirti paramą galima nuo einamųjų metų sausio 1 d. iki einamųjų metų liepos 1 d. Prašymus galima pateikti elektroniniu būdu VMI mobiliojoje programėlėje arba per Elektroninę deklaravimo sistemą www.eds.lt. Popierinės prašymo formos nėra teikiamos. Kviečiame susipažinti su pildymo instrukcijomis.

 

Jei jau deklaravau pajamas, tačiau nepaskyriau 1,2 % GPM paramos arba nežinau, kam ji buvo paskirta. 1,2 % GPM paramą paskirti galite ir po deklaracijos užpildymo bei pateikimo aukščiau nurodytu laikotarpiu elektroninėse deklaravimo sistemose.

Kaip skirti?

 1. Prisijunkite prie savo elektroninės bankininkystės elektroninėje deklaravimo sistemoje deklaravimas.vmi.lt
 2. Dalyje „Deklaravimas“ suraskite ir spauskite „Pildyti formą“. Prašymą skirti paramą rasite „Dažniausiai pildomų formų” sąraše.
 3. Jei parama už 2023 m. mokestinį laikotarpį nebuvo paskirta pagal ankstesnį prašymą, norėdami pradėti pildymą, spauskite „Pradėti”.Jei paramą už 2022 m. jau skyrėte pagal ankstesniais metais pateiktą prašymą, pirmame vedlio lange matysite duomenis apie Jūsų skirtą paramą. Paspaudę „Tęsti” galėsite koreguoti ar pateikti naujus duomenis
 4. Atsidariusiame gavėjo paieškos lange įrašykite gavėjo pavadinimą
  Paramos gavėjas – „Gerų darbų dirbtuvės“
  Paramos fondo kodas: 303379747

  spauskite „Tęsti”. Kitame lange užpildykite būtiną prašymo informaciją: kokią dalį mokesčio ir iki kokio mokestinio laikotarpio skiriate.Taip pat galite nurodyti ir mokesčio dalies paskirtį. Suvedę duomenis spauskite „Išsaugoti”.

 5. Jei daugiau gavėjų pridėti nenorite/baigėte redagavimą, peržiūrėkite, ar duomenys teisingi, ir spauskite „Taip, teisingi”.
 6. Atsidariusiame lange spauskite „Formuoti prašymą”.
 7. Norėdami pateikti prašymą, spauskite „Pateikti”.

 

news list icon

Šiuo metu labiausiai lėšų reikia šiems projektams

Ši aparatūra labai svarbi, stebint anksčiau laiko gimusių naujagimių augimą. Monitorius gali nustatyti kaulų tankį, metabolinės kaulų ligos pradžią, Aparatas leidžia apskaičiuoti reikiamą maisto, maistinių medžiagų kiekį, padeda stebėti augimą, inkstų funkciją.

Šiuo metu Lietuvos ligoninėse nepakanka naujagimiams skirtų higienos kampelių, kuriuose mažyliai būtų nuprausiami ir perrengiami. Anksčiau gimę kūdikiai dar nesugeba sureguliuoti tinkamos savo kūno temperatūros, jiems yra ypač svarbus nuolatinis tinkamos temperatūros palaikymas, tad mažyliams skirtame higienos kampelyje įrengta stacionari šildymo lempa, patogi prausykla ir vystymui skirtas stalas, su visomis reikalingomis priemonėmis naujagimiams.

Naujagimiams skirti lizdeliai – tai jaukūs guoliai kūdikiams, suteikiantys saugumo ir patogumo jausmą, kurį jie jautė būdamas motinos įsčiose. Lizdelį sudaro minkštas čiužinukas iš hipoalerginės medžiagos, kurį juosia borteliai. Naujagimiams skirti lizdeliai nekaupia drėgmės, yra pagaminti iš ekologiškos, lengvai kvėpuojančios ir puikiai formą išlaikančios medžiagos. Lizdeliai palaiko ankstukams taip reikalingą šilumą, padeda išvengti plokščios galvos sindromo ir leidžia panirti į gilesnį ir ramesnį miegą, suteikiantį mažyliams jėgų augti sveikiems ir stipriems.

Audioneurosensorinė stimuliacija, arba Mamos balso terapija, – itin efektyvus ir moksliškai patvirtintas metodas, kuris ypač naudingas anksčiau laiko gimusių kūdikių ir vaikų raidai. Įprasta terapijos ciklo kaina – 372 EUR. Ankstukų paramos fondo lėšomis šeimos 6 dienų kursą gali išbandyti nemokamai!

Pacientų palatose įrengti monitoriai ir centrinė stebėjimo stotis padeda gydytojams bei slaugytojams operatyviai sekti anksčiau gimusių ir sergančių naujagimių būklę bei gyvybines funkcijas. Šiuo metu vienam slaugytojui vienu metu tenka prižiūrėti keletą pacientų, naudodamas mobilius įrenginius ligoninės personalas gali operatyviai reaguoti į skubius monitorių signalus, taip nedelsiant suteikdamas pagalbą pacientams kritinėse situacijose.

Pervežant naujagimius iš vienos klinikos į kitą, speciali įranga užtikrina greitą ir efektyvią pagalbą, reikalingą palaikyti mažųjų kovotojų gyvybėms. Ankstukams, sergantiems bei ypatingos priežiūros reikalaujantiems naujagimiams skirti elektriniai neštuvai apsaugo trapius mažylius įkeliant ir iškeliant iš reanimobilio, kad šie galėtų saugiai pasiekti gydymo įstaigą.

Trapiausiems kūdikiams keliauja jų jautrią odelę saugantys medicininiai pleistrai į ligonines Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Specialūs pleistrai apsaugo odos vientisumą ir padeda išvengti traumų, susijusių su gydymu. Atliekant kasdienę medicininę priežiūrą švelniai užklijuojami ir nuimami pleistrai tausoja itin pažeidžiamą ir jautrią ankstukų odelę.

Ankstukų kova tęsiasi ir grįžus namo. Tai pilnas iššūkių gyvenimo pradžios etapas. Sukrėstus tėvus kausto prieštaringi jausmai – baimė ir nežinomybė dėl vaikelio ateities. Ankstukų šeimoms reikalinga ne tik emocinė parama, bet ir medicinos įranga, įvairios terapinės priemonės, užtikrinančios tolesnę vaikelio raidą.

Kruopščiai atrinktas šeimos kraitelis – labai svarbi pagalba šeimoms, kurių vaikelis į pasaulį atkeliauja anksčiau. Šiame rinkinyje ankstuko tėvai ras informacinę–mokomąją knygą „Ankstukas“, sauskelnių ankstukams pakuotę, specialiai pasiūtą rūbelį bei kepuraitę, apklotą bei kitas priemones, reikalingas pirmomis dienomis mažyliui ir mamytei netikėtai atvykus į ligoninę.

Analitiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai. Juos bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei sutinkate, kviečiame naršyti toliau. Daugiau informacijos Slapukų politikoje.