Ankstukai

Jau 10 metų padedame Lietuvos ankstukams kovoti už gyvybę. „Ankstukai“ – pirmas toks projektas šalyje ir Europoje, globojantis anksčiau laiko gimusius mažylius.

 

„Ankstukai“ buria stiprią geradarių bendruomenę ir teikia pagalbą, atsižvelgdama į mažųjų kovotojų poreikius visoje Lietuvoje. Plačiai remiame ankstukų bendruomenę ir mažųjų šeimas, ankstukus globojančias organizacijas bei užtikriname būtiną palaikymą Lietuvos ligoninėms.

 

Projektas „Ankstukai“ yra atviras kiekvienam anksčiau laiko į pasaulį atskubėjusiam mažyliui, jo šeimai ir artimiesiems, organizacijoms ir bendruomenėms, kurios sprendžia anksčiau laiko gimusių kūdikių klausimus, medicinos profesionalams ir ligoninėms, kurioms reikalinga parama, bei kiekvienam palaikančiam ankstukus.

 

Kiekvieno iš mūsų palaikymas anksčiau į pasaulį atskubėjusiems mažyliams gyvybiškai svarbus – tėvų meilė, profesionali priežiūra ir pažangios medicinos priemonės bei geradarių parama ankstukams padeda kovoti už gyvybę tvirčiau.

 

Kurkime prasmingus darbus kartu. 

 

Virš

300 000

Ankstukų šeimų Lietuvoje

Kas

10-as

kūdikis gimsta anksčiau laiko

Per metus Lietuvoje gimsta

1200

ankstukų

Tik

65%

naujagimių, gimusių nuo 500 g iki 1 kg išgyvena.

news list icon

Šiuo metu labiausiai lėšų reikia šiems projektams

Ši aparatūra labai svarbi, stebint anksčiau laiko gimusių naujagimių augimą. Monitorius gali nustatyti kaulų tankį, metabolinės kaulų ligos pradžią, Aparatas leidžia apskaičiuoti reikiamą maisto, maistinių medžiagų kiekį, padeda stebėti augimą, inkstų funkciją.

Šiuo metu Lietuvos ligoninėse nepakanka naujagimiams skirtų higienos kampelių, kuriuose mažyliai būtų nuprausiami ir perrengiami. Anksčiau gimę kūdikiai dar nesugeba sureguliuoti tinkamos savo kūno temperatūros, jiems yra ypač svarbus nuolatinis tinkamos temperatūros palaikymas, tad mažyliams skirtame higienos kampelyje įrengta stacionari šildymo lempa, patogi prausykla ir vystymui skirtas stalas, su visomis reikalingomis priemonėmis naujagimiams.

Naujagimiams skirti lizdeliai – tai jaukūs guoliai kūdikiams, suteikiantys saugumo ir patogumo jausmą, kurį jie jautė būdamas motinos įsčiose. Lizdelį sudaro minkštas čiužinukas iš hipoalerginės medžiagos, kurį juosia borteliai. Naujagimiams skirti lizdeliai nekaupia drėgmės, yra pagaminti iš ekologiškos, lengvai kvėpuojančios ir puikiai formą išlaikančios medžiagos. Lizdeliai palaiko ankstukams taip reikalingą šilumą, padeda išvengti plokščios galvos sindromo ir leidžia panirti į gilesnį ir ramesnį miegą, suteikiantį mažyliams jėgų augti sveikiems ir stipriems.

Audioneurosensorinė stimuliacija, arba Mamos balso terapija, – itin efektyvus ir moksliškai patvirtintas metodas, kuris ypač naudingas anksčiau laiko gimusių kūdikių ir vaikų raidai. Įprasta terapijos ciklo kaina – 372 EUR. Ankstukų paramos fondo lėšomis šeimos 6 dienų kursą gali išbandyti nemokamai!

Pacientų palatose įrengti monitoriai ir centrinė stebėjimo stotis padeda gydytojams bei slaugytojams operatyviai sekti anksčiau gimusių ir sergančių naujagimių būklę bei gyvybines funkcijas. Šiuo metu vienam slaugytojui vienu metu tenka prižiūrėti keletą pacientų, naudodamas mobilius įrenginius ligoninės personalas gali operatyviai reaguoti į skubius monitorių signalus, taip nedelsiant suteikdamas pagalbą pacientams kritinėse situacijose.

Pervežant naujagimius iš vienos klinikos į kitą, speciali įranga užtikrina greitą ir efektyvią pagalbą, reikalingą palaikyti mažųjų kovotojų gyvybėms. Ankstukams, sergantiems bei ypatingos priežiūros reikalaujantiems naujagimiams skirti elektriniai neštuvai apsaugo trapius mažylius įkeliant ir iškeliant iš reanimobilio, kad šie galėtų saugiai pasiekti gydymo įstaigą.

Trapiausiems kūdikiams keliauja jų jautrią odelę saugantys medicininiai pleistrai į ligonines Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Specialūs pleistrai apsaugo odos vientisumą ir padeda išvengti traumų, susijusių su gydymu. Atliekant kasdienę medicininę priežiūrą švelniai užklijuojami ir nuimami pleistrai tausoja itin pažeidžiamą ir jautrią ankstukų odelę.

Ankstukų kova tęsiasi ir grįžus namo. Tai pilnas iššūkių gyvenimo pradžios etapas. Sukrėstus tėvus kausto prieštaringi jausmai – baimė ir nežinomybė dėl vaikelio ateities. Ankstukų šeimoms reikalinga ne tik emocinė parama, bet ir medicinos įranga, įvairios terapinės priemonės, užtikrinančios tolesnę vaikelio raidą.

Kruopščiai atrinktas šeimos kraitelis – labai svarbi pagalba šeimoms, kurių vaikelis į pasaulį atkeliauja anksčiau. Šiame rinkinyje ankstuko tėvai ras informacinę–mokomąją knygą „Ankstukas“, sauskelnių ankstukams pakuotę, specialiai pasiūtą rūbelį bei kepuraitę, apklotą bei kitas priemones, reikalingas pirmomis dienomis mažyliui ir mamytei netikėtai atvykus į ligoninę.

news list icon

Mūsų įgyvendinti projektai

news list icon

Komanda

Analitiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai. Juos bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei sutinkate, kviečiame naršyti toliau. Daugiau informacijos Slapukų politikoje.