GPM parama ankstukams

Jūsų skirta GPM parama ankstukams jums nieko nekainuos, tačiau gali pakeisti anksčiau laiko gimusių kūdikių gyvenimus! Kasmet visi Lietuvos gyventojai deklaruodami savo pajamas dalį sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) gali skirti norimoms organizacijoms ar įstaigoms be jokių papildomų išlaidų ar mokesčių.

Paramos projektas „Ankstukai“ kviečia prisidėti prie anksčiau laiko gimusių kūdikių kovos ir skirti 1,2 proc. GPM paramą. Jūsų parama mums yra labai svarbi, kadangi ji padeda ankstukams suteikti gyvybiškai būtiną medicininę įrangą ir visapusišką pagalbą mažyliams bei jų šeimoms. Kasdien kovodami už ankstukų gyvybes matome, kad drauge su palaikymu anksčiau laiko gimę kūdikiai gali įveikti net ir pačius rimčiausius išbandymus ir pasivyti savo draugus. Kviečiame prisidėti prie šio stebuklo ir padėti ankstukams augti, stiprėti ir džiaugtis gyvenimu.

Kas yra 1,2 proc. parama?

Visi Lietuvos gyventojai moka 15 proc. gyventojų pajamų mokesčių (GPM), kurie keliauja į bendrą valstybės biudžetą. Dalį šių mokesčių – 1,2 proc. – galite paskirti pasirinktam paramos gavėjui. Šis sprendimas jums nieko nekainuos, kadangi, jei 1,2 proc. parama nebus skirta jūsų pasirinktai įstaigai, pinigai keliaus į bendrą valstybės biudžetą.

Kaip skirti 1,2 proc. GPM paramą?

Prašymą dėl GPM paramos skyrimo galite pateikti elektroniniu būdu per EDS sistemą. Žemiau pateikiame išsamią instrukciją, kaip vos per kelias minutes suformuoti prašymą dėl 1,2 proc. skyrimo ankstukams.

 1. Prisijunkite prie Valstybinės mokesčių inspekcijos sukurtos Elektroninio deklaravimo sistemos.
 2. Meniu eilutėje kairėje spauskite pateikti dokumentą / pildyti naują dokumentą.
 3. Suraskite reikiamą formą: formos kodas FR0512.
 4. Spauskite pildyti formą tiesiogiai portale.
 5. Užpildykite reikiamus laukus:
  • 6S laukelyje uždėkite varnelę
  • E2 laukelyje įrašykite gavėjo identifikacinį numerį - 303379747
  • E4 laukelyje įrašykite 1,2%

* Pastaba. Galima pažymėti, kad paramą skiriate iki 2026 m.! Vieno deklaravimo metu 1,2 proc. parama gali būti skiriama konkrečiai organizacijai iš karto penkeriems metams. Pavyzdžiui, siekiant paskirti 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026 m. GPM dalį, pakaks pateikti tik vienerių − 2021 m. − metų prašymą, E5 laukelyje įrašius 2026 metus.

Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų pagalba prisidedant prie ankstukų gerovės.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku

Periodinio mokėjimo atšaukimas

Norint atšaukti periodinį mokėjimą, prašome įvesti el. pašto adresą, kurį naudojote aukodami.

Jei Jūsų el. pašto adresas registruotas, gausite atšaukimo nuorodą. Pasitikrinkite SPAM katalogą. Jei manote, jog įvyko klaida ar nebepamenate, kuriuo el. paštu registravote mokėjimą, parašykite mums laišką: parama@ankstukai.lt.